Mededelingen & nieuws (31 maart)

ZENDBRIEF AAN DE PAROCHIANEN VAN REGIO OOST

Vronesteyn, woensdag 31 maart 2021.

Beste parochianen,

De veertigdagentijd nadert haar einde. Morgen begint het Paastriduum; de drie heilige dagen.

Witte Donderdag — Waarom staat er in ons dorp vaak eeuwenlang al een kerk? Jezus Christus is ons gegeven, zijn boodschap is ons overgedragen, die bewaard moet worden en doorgegeven moet worden van generatie op generatie. Een heilige plek creëren, midden in de gemeenschap, waar zijn boodschap wordt verkondigd en beleden. Ook de eucharistie is ons overgeleverd, is ons gegeven. Wat betekent het voor ons om de eucharistie te vieren in onze kerkgemeenschap? Wanneer we luisteren naar Jezus Boodschap betekent eucharistie vieren, verbonden willen zijn met de levenswijze van Jezus zelf, die getekend is door liefde en solidariteit. Het paasmaal dat Jezus met zijn leerlingen vierde, is het laatste teken van een leven dat volledig ten dienste stond van de liefde voor God en de medemens. Ervaar ik in de viering van de eucharistie de verbondenheid met de levenswijze van Jezus Christus?

Goede Vrijdag — In de geschiedenis van het volk van God horen wij dat God talloze malen heeft gesproken. We denken aan de scheppende kracht van God: En God sprak dat het goed was.  God sprak tot Mozes,  God sprak bij de Jordaan: ‘Dit is mijn beminde Zoon. Hij heeft zijn stem laten klinken bij de berg van de verheerlijking: ‘Dit is mijn geliefde Zoon, luistert naar Hem’. Maar nu Jezus in doodsnood verkeert, zwijgt God en heeft God geen luisterend oor. Het zwijgen van God betekent dat God op Zijn manier naast ons staat en deelt in het lijden, zoals je naast iemand gaat zitten en zwijgt, om de stilte te laten spreken. Ervaar ik dat God mijn lijden, ja ons lijden deelt?

Pasen — Het lege graf van Pasen kan verstaan worden als nep nieuws: fake news. ‘Zij hebben de Heer gestolen!!’ Het graf is de plek waar een mens de tijd verlaat en in de eeuwigheid verdwijnt. Maar bij Jezus Christus is het niet zo gegaan. Hij is immers niet verdwenen uit de tijd. De leerlingen ontmoeten Hem, ze spreken met Hem en ze eten met Hem. Christus leeft en tot op de dag van vandaag openbaart Hij zijn aanwezigheid. Hij gaat ons voor in Galilea, Hij gaat ons voor in mijn leven en in mijn tijd. Maar er is meer dan tijd!  De eeuwige liefde van God is er. Wie oprecht de Heer dient in werkelijke liefde, zal Hem aan zijn kant vinden. Ervaar ik zijn levende aanwezigheid in mijn bestaan?

Ik wens u oprecht een goede weg naar Pasen en alvast een Zalig Pasen. — Pastoor Walter Broeders


PAASTRIDUUM IN REGIO OOST

In de Sint-Janskerk zijn de vieringen alleen online te volgen. In de Goede Herderkerk en de Laurentius geldt voor vieringen een maximum van 30 parochianen, die vooraf via het secretariaat dienen te reserveren. In de Goede Herderkerk kunnen de vieringen ook online gevolgd worden.

Donderdag 1 april 2021 (Witte Donderdag)

 • Lokatie: Sint-Janskerk (Zoeterwoude-Dorp)
  Eucharistieviering. Voorganger: pastoor Walter Broeders
  Met zangers van het parochiekoor.
  Alleen online te volgen via kerkdienstgemist.nl
  Aanvang: 19:00 uur.

Vrijdag 2 april 2021 (Goede Vrijdag)

 • Lokatie: Goede-Herderkerk (Zoeterwoude-Rijndijk)
  Kruisweg. Met zangers van het tienerkoor.
  Ook online te volgen via kerkdienstgemist.nl
  Aanvang: 15:00 uur — Gebruik hierbij de orde van dienst (pdf).
 • Lokatie: Sint-Janskerk (Zoeterwoude-Dorp)
  Kruisweg. Met zangers van het eigentijds koor.
  Alleen online te volgen via kerkdienstgemist.nl
  Aanvang: 15:00 uur — Gebruik hierbij de orde van dienst (pdf).
 • Lokatie: H. Laurentiuskerk (Stompwijk)
  Kruisweg. Met zangers van het parochiekoor
  Aanvang: 15:00 uur
 • Lokatie: Goede-Herderkerk (Zoeterwoude-Rijndijk)
  Avondviering. Voorganger: pastoor Walter Broeders
  Met zangers van dames- en herenkoor.
  Ook online te volgen via kerkdienstgemist.nl
  Aanvang: 19:30 uur  Gebruik hierbij de orde van dienst (pdf).

Zaterdag 3 april 2021 (Paaswake)

 • Lokatie: Sint-Janskerk (Zoeterwoude-Dorp)
  Eucharistieviering. Voorganger: pater Christ van den Eijnden S.C.J.
  Met zangers van het eigentijds koor.
  Alleen online te volgen via kerkdienstgemist.nl
  Aanvang: 19:00 uur — Gebruik hierbij de orde van dienst (pdf).
 • Lokatie: Goede-Herderkerk (Zoeterwoude-Rijndijk)
  Eucharistieviering. Voorganger: pastoor Walter Broeders
  Met zangers van het jongerenmiddenkoor.
  Ook online te volgen via kerkdienstgemist.nl
  Aanvang: 19:30 uur  Gebruik hierbij de orde van dienst (pdf).

Zondag 4 april 2021 (PASEN)

 • Lokatie: Goede-Herderkerk (Zoeterwoude-Rijndijk)
  Eucharistieviering. Voorganger: pastoor Walter Broeders
  Met zangers van het dames- en herenkoor
  Ook online te volgen via kerkdienstgemist.nl
  Aanvang: 9:30 uur  Gebruik hierbij de orde van dienst (pdf).
 • Lokatie: H. Laurentiuskerk (Stompwijk)
  Eucharistieviering. Voorganger: pastor Bertus Wessel
  Met zangers van het parochiekoor
  Aanvang: 11:00 uur